Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce … yyy…. to nie ta bajka 🙂

Trochę historii:

Wszystko zaczęło się tak na prawdę w 2015 roku w maju, kiedy to pierwszy raz spotkaliśmy się podczas “Pierwszego spotkania nad Jeziorem Tarnobrzeskim”. Jak to zwykle bywa, wszystko jest sprawą przypadku. Dla części z nas był to pierwszy wyjazd karawaningowy, dla innych kolejny, ale mimo to wspólnie bawiliśmy się doskonale. Wtedy jeszcze nie przypuszczaliśmy, że za kilka miesięcy będziemy tworzyć tak zgraną paczkę i wspólnie planować kolejne wyjazdy.

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania w Tarnobrzegu - maj 2015 r.

Kolejnym wspólnym spotkaniem był zlot forum Niewiadowki.pl zorganizowany w Zwierzyńcu. Zlot odbył się w czerwcu 2016 roku i tam pojawili się prawie wszyscy poznani w Tarnobrzegu oraz kilka nowych załóg, które wkrótce dołączyły do ekipy “Pozytywnych”. Tam też zaświtała pierwsza idea wspólnego podróżowania, która później przerodziła się w nieformalne stowarzyszenie Pozytywni.

Po spotkaniu w Zwierzyńcu odbyło się jeszcze kilka mniejszych spotkań w wąskim gronie – Olza, Sielpia, Krościenko. Z racji odległości jakie nas wszystkich dzielą, padła propozycja, aby założyć “centrum wymiany informacji”, czyli własne miejsce, gdzie mogli byśmy się umawiać na spotkania oraz wspominać te już minione. W ten oto sposób 10 sierpnia 2015 roku o godzinie 19.35 ruszyło “Pozytywne” forum, które do dzisiaj jest podstawowym kanałem komunikacji i wymiany myśli między nami.

Po wakacjach odbyły się jeszcze swa duże spotkania, w których uczestniczyła większość z nas, oraz dołączyło kilka nowych załóg. Był to zlot Karawaning.pl, który odbył się w Podlesicach we Wrześniu 2015 roku, oraz organizowany przez MHKK – MAGYAR HAGYOMÁNYOS KEMPING KLUB (Węgierski Klub Karawaningowy) zlot w miejscowości Nyirbator.

Duża część "Pozytywnych" podczas zlotu Karawaning.pl - wrzesień 2015 roku
Ciąg dalszy być może nastąpi 🙂