Zubrzyca Górna – ostatni wspólny wypad 2019 roku

 „Październikowe kuszenie Sylwii B” tak Admin zatytułował ten wyjazd –  zatem czuję się wywołana do tablicy. Z opóźnieniem ale wciąż z żywymi wspomnieniami skreślam tych parę zdań aby został ślad po najpiękniejszym weekendzie ostatniej jesieni. Kilka ekip nie oparło się kuszeniu i dołączyło do nas na kemping Camp Cup w Zubrzycy Górnej. Podróż z przygodami  (strome podjazdy przy skracaniu trasy czy spacerujące po drodze krowy) zakończyliśmy wieczorem przy ognisku w chacie grillowej.

Czytaj więcej …

Zimowo w Smoleniu

Mimo zimowej aury i zakopcowanych przyczep, duch pozytywnych wyrwał nas końcem stycznia z domów. W kilka rodzin ponownie odwiedziliśmy agroturystykę w Smoleniu. Pogoda wymarzona- mroźna i słoneczna a krajobraz śnieżnobiały.

W pobliżu pensjonatu znajdował się stok narciarski z dwoma wyciągami oraz górka dla wielbicieli sanek. Radości było wiele gdy zaczęło się zimowe szaleństwo na sankach. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli pobijali rekordy prędkości. Niektórzy długo wspominali zjazdy obolałą częścią ciała.

Czytaj więcej …

„Tylko we Lwowie”

     Pierwszy weekend września, pięć ekip wyruszyło do Lwowa na zaproszenie naszych przyjaciół z Ukrainy – Iry i Olka. Pomimo obaw podróż i przejazd przez granicę pozytywnie nas zaskoczyły. Kolejka i bieganie między budkami celników zajęły nam niespełna dwie godziny. Bogatsi o pieczątkę w paszporcie przekroczyliśmy granicę około północy. Tuż za granicą czekał na nas Olek, który pilotował wycieczkę na kemping we Lwowie przy hotelu Jokei.

b-hotel1

O 2 w nocy obóz był już rozbity a my przywitaliśmy ukraińską ziemię cytrynówką – jak przystało na Pozytywnych.

Czytaj więcej …

Targi Turystyczne GLOBalnie 2016 w Katowicach – okiem „karawaningowca”

W dniach 18-20 marca 2016 roku odbyły się wspomniane wyżej targi. Kiedy zatem odważni Pozytywni otwierali sezon w Bieszczadach my pokręciliśmy się między targowymi stoiskami aby szukać inspiracji na wyjazdy z przyczepą.

Założeniem targów było aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Czy to wielbiciele zorganizowanych wyjazdów zagranicznych czy podróżnicy, żeglarze, miłośnicy turystyki pieszej, rowerowej itp.

Czytaj więcej …